Contents

  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1. MADDE 1 : TARAFLAR

 2. MADDE 2 : SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

 3. MADDE 3 : TANIMLAR

 4. MADDE 4 : GENEL HÜKÜMLER

 5. MADDE 5 : HİZMET ALAN'IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 6. MADDE 6 : CAYMA HAKKI

 7. MADDE 7 : SÖZLEŞMENİN FESHİ

 8. MADDE 8 : İHTİLAFLAR

ABONELİK SÖZLEŞMESİ

 

İşbu Abonelik Sözleşmesi (Bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır.), EVOLVECHAT YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (Bundan sonra “HUKUKCHAT” olarak anılacaktır.) ile Hukukchat.com internet sitesinde sunulmakta olan hizmetlerden yararlanmak için işbu Sözleşme’yi akdeden “HİZMET ALAN” arasında imzalanmaktadır.

MADDE 1: TARAFLAR

 1. SATICI/ HUKUKCHAT:

Ünvanı: EVOLVECHAT YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ TİC. A.Ş.

Adres: ZAFER MAH. AKÇAY CAD. NO: 142 İÇ KAPI NO: 204 GAZİEMİR / İZMİR

Vergi Daire ve Vergi Numarası :Gaziemir Vergi Dairesi / 3830945248

Şirket e-posta adresi : [email protected]

 1. HİZMET ALAN:

İsim Soyisim:

Adres: 

Telefon:
 E-posta Adresi:

 

MADDE 2: SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu sözleşmenin konusu, HİZMET ALAN’ın www.evolvechat.com internet sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online platformları üzerinden abonelik talebinde bulunduğu paketlere ve HUKUKCHAT tarafından sunulan hizmetlere ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. Sözleşme’nin Tarafları, yasal düzenlemelerden, işbu Sözleşme’den ve 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

HİZMETE İLİŞKİN BİLGİLER:

Hizmet adı: Hukuk chat uygulaması

Hizmet kapsamı:  Hizmet kapsamı abonenin seçtiği modele göre değişmektedir. 

Yıllık Standart model için; 75 kontör – 2500TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Yıllık Profesyonel model için; 150 kontör – 4250TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Yıllık Premium model için; 250 kontör – 6250TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Hizmet Süresi: 1 Yıl

Aylık Standart model için; 75 kontör – 300TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Aylık Profesyonel model için; 150 kontör – 500TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Aylık Premium model için; 250 kontör – 750TL Vergiler dahil, İçerik; Yapay Zeka Desteği ile soru cevap & Anahtar Kelime ile Arama & Emsal Karar Arama & Kanun maddeleri arama & Uzman Görüşü & Rekabet Kurum Karari arama & Sözleşme oluşturma & Sözleşme Kontrolü & Yabancı Dil Belge Tercümesi & Dilekçe Taslağı Hazırlama & İfade Taslağı Hazırlama & Yeni özelliklere erken erişim

Hizmet Süresi: 1 Ay

MADDE 3: TANIMLAR

ARAMA MOTORU:  Hukuk araştırmaları için tasarlanmış olan ve kapsamlı veri tabanında arama yapmayı sağlayan arama motorunu ifade eder.

ÜYELİK: Abonelik Sözleşmesi ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin kurulması üzerinde kullanıcının arama motorundan yararlanmaya başlaması için oluşturulan kullanıcı kaydı ile arama yapmasını sağlayan aboneliği ifade eder.

Yıllık ÜYELİK: İşbu Sözleşme ile HukukChat aboneliği kurulan, HukukChat’i mesleki araştırmalarında üyeliği itibari ile bir yil boyunca kullanan ve hizmetten tek başına yararlanan kullanıcıyı ifade eder.

Aylık ÜYELİK: İşbu Sözleşme ile HukukChat aboneliği kurulan, HukukChat’i mesleki araştırmalarında üyeliği itibari ile bir ay boyunca kullanan ve hizmetten tek başına yararlanan kullanıcıyı ifade eder.

ÜYELİK ÜCRETİ: Her bir kullanıcı için tanımlanan yıllık ücreti ifade eder. 

ILAVE KONTOR PAKETLERI: Alındığı ay içinde kullanılmak üzere var olan pakete ek olarak alınabilecek kontör paketleridir (25 kontör 150 TL, 50 kontör 275 TL, 100 kontör 500 TL) , bir sonraki aya devir edilemez. 

 

 

MADDE 4: GENEL HÜKÜMLER

4.1.  Sözleşme .. / .. / …. tarihinde imzalanmış olup kullanıcı hesabı/hesapları bu tarihte aktif hale getirilmiştir.

4.2. Sözleşme HİZMET ALAN’ın Yıllık/Aylık üyelik seçmesi halinde bir yıl/ay boyunca yürürlükte kalacaktır. Sözleşme’nin bu süre bitiminden sonra kendliğinden aynı süre ile yenilenip yenilenmeyeceği HİZMET ALAN’ın talebine göre belirlenmektedir; HİZMET ALAN’ın yenileme seçeneğini seçmesi halinde Sözleşme aynı süre ile kendiliğinden yenilenir.

4.3. İşbu sözleşme Yıllık üyelik/ Aylık üyeliği olarak akdedilmiş ve bir yıllık/ aylık vergiler dâhil toplam ücret …… TL’dir. (Bu ücretin belirlenmesinde www.hukukchat.com internet sitesinde yer alan üyelik ücretlerine abone tarafından seçilen üyelik çeşidi göz önünde bulundurulur.)

4.4. Web tabanlı olan Google Chrome, Safari ve Opera üzerinden erişim sağlanabilir. HUKUKCHAT’e diğer tarayıcılardan da erişim sağlanabilir ancak bu şekilde sağlanan erişimlerde ortaya çıkabilecek hatalardan HUKUKCHAT sorumlu değildir.

4.5. HİZMET ALAN; HUKUKCHAT’in sağladığı hizmetin genel itibari ile hatasız olmadığını, arama motoru üzerinden eriştiği bilgilerin doğru ve eksiksiz olması ile ilgili HUKUKCHAT’in bir taahhüt vermediğini ve işbu Sözleşme’de HUKUKCHAT tarafından oluşturulan yazılımlara dair hiçbir beyan ve tekeffül verilmediğini bildiğini kabul ve beyan eder.

4.6. HİZMET ALAN’ın HUKUKCHAT’ten faydalanabilmesi için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre kişiye özeldir. HİZMET ALAN kendisine tahsis edilen kullanıcı adı ve şifre ile HUKUKCHAT’in yalnız kendisi tarafından kullanılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. HİZMET ALAN’ın kullanıcı adı ve şifresinin üçüncü kişilerce kullanıldığının tespit edilmesi halinde, üyelik derhal iptal edilir ve HUKUKCHAT kullanımına kapatılır. Takım Üyeliği için bu durum kullanıcı hesabı oluşturulan kişi için geçerlidir. 

4.7. HUKUKCHAT, arama motorunun kullanım şeklini, şartlarını, özelliklerini tek taraflı olarak değiştirebilir. 

4.8. HİZMET ALAN, arama motoru veri tabanının sürekli değiştiğini ve geliştiğini, geliştirmelerinin sona ermediğini ve bu nedenle süreç içinde aksaklıklar yaşanabileceğini bildiğini kabul ve beyan eder. Yapılacak geliştirmeler yahut bakım, onarım kontrol ve benzeri nedenlerle www.hukukchat.com internet sitesine erişimin sağlanamayacağı ve hizmetin aksayacağına yönelik bilgilendirme üyeye 48 saat öncesinden üyelik için kullandığı e-posta adresine yapılır. Bu bilgilendirmede genel hatlarıyla ne kadar süre ile kesinti olacağı açıklanır. HUKUKCHAT’te yaşanabilecek aksaklıklar ve teknik destek için [email protected]   adresine mail de gönderilebilir.

MADDE 5: HİZMET ALAN’IN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1. Üye, bu sözleşmenin eki mahiyetinde olan 1- Kullanıcı ve Ziyaretçi Aydınlatma Metnini, 3-Mesafeli Satış Sözleşmesini okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu hem bu koşullara hem de yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.2. www.evolvechat.com internet sitesinde ve HUKUKCHAT’te tüm yazılımlara ilişkin kaynak kodu, veri kodu ve diğer tüm geliştirmeler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri kapsamında kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tersine mühendislik yapılamaz, umuma iletilemez, kullanım koşullarında mevcut koşullar dışında bir amaçla kullanılamaz. HUKUKCHAT mahkeme kararlarının açık kaynak olduğunu ve kararlar üzerinde Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bir hakkı olmadığını beyan eder. Ancak HUKUKCHAT’in veritabanının tamamının veya önemli bir bölümünün kopyalanması amacıyla çalıştırıldığını tespit etmesi halinde üyeliği iptal edebilir ve HUKUKCHAT’e erişimi durdurabilir. HUKUKCHAT  bu maddeye aykırı davranıldığını tespit etmesi halinde üyeliği tek taraflı olarak iptal edebilir HUKUKCHAT’e üyenin erişimi durdurabilir.

5.3. HİZMET ALAN, HUKUKCHAT’in diğer üyelerine ve üçüncü kişilere ürünün yahut hizmetin istenmeyen iletilerini, reklamlarını veya davetlerini göndermemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.4. HİZMET ALAN, spam, virüs, truva atı ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzeri diğer kötü niyetli yazılımlar ile çoklu sekmeden eş zamanlı çok sayıda arama yapmak gibi www.hukukchat.com internet sitesinin çalışmasını durdurucu yahut yavaşlatıcı veya engelleyici iş, işlem veya eylemlerde bulunmayacağını veya bu yönde iş, işlem veya eylemlerde bulunan üçüncü kişilerle herhangi bir ilişki içerisinde olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda HUKUKCHAT, zararını ilgiliden tazmin edecektir.

5.5. HİZMET ALAN, yegâne takdir yetkisi HUKUKCHAT’te olmak üzere, www.hukukchat.com internet sitesine erişim engellenmesine ilişkin mahkeme kararı ve HUKUKCHAT’in kontrolünde olmayan teknik aksaklıklar dâhil olmak üzere mücbir sebeplerle herhangi bir zamanda, HUKUKCHAT’in zaman zaman tüm hizmetlere veya hizmetlerin bir kısmına ya da www.evolvechat.com internet sitesine erişimi tüm üyeler için kısıtlayabileceğini kabul eder.

MADDE 6: CAYMA HAKKI

6.1. HİZMET ALAN, Sözleşme konusu hizmetlerin kendisine tesliminden itibaren 14(ondört) gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir. 

6.2. HİZMET ALAN, cayma hakkını kullanmak istediğine ilişkin bildirimi [email protected] adresine elektronik posta ile bildirimde bulunarak oluşturacağı kayıt ile oluşturabilir.

6.3. Cayma hakkı kullanılan hizmetlere ilişkin kullanıcı girişleri HUKUKCHAT tarafından erişime kapatılır.

6.4. HUKUKCHAT, HİZMET ALAN tarafından yapılan cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren 14(ondört) gün içinde, hizmet bedelini iade etmekle yükümlüdür. HUKUKCHAT tarafından yapılacak iadeler, HİZMET ALAN tarafından yapılan ödeme aracına uygun olarak yapılacaktır. HUKUKCHAT, yapılan iadenin HİZMET ALAN'ya ulaştırılması sırasında, HİZMET ALAN tarafından kullanılan ödeme aracı, ödeme kuruluşları ve/veya bankalar tarafından uygulanan ek ücret, kesinti, taksitlendirme ve vadelere ilişkin uygulamalardan ve HİZMET ALAN ile söz konusu ödeme kuruluşları arasında doğacak ihtilaflardan hiçbir hal ve şartta sorumluluk kabul etmez.

6.5. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde arama motoruna erişim için HİZMET ALAN’a kullanıcı kaydının oluşturulduğu ve bildirildiği gün esas alınır.

MADDE 7: SÖZLEŞMENİN FESHİ

7.1. Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 22.maddesi uyarınca, yıllık abonelikten yararlanmakta olan üye Sözleşme’yi herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.  Sözleşmenin herhangi bir nedenle feshedilmesi halinde, fesih bildiriminin hüküm ifade etmesinden itibaren 14 gün içinde Kullanım Ücreti’nin üye tarafından kullanılmayan süreye ilişkin kısmı HUKUKCHAT tarafından iade edilir. 

7.2. Yıllık aboneliğin bir yıl tamamlanmadan önce, üyenin hizmetten yararlanmasına engel teşkil eden bir neden bulunmaksızın feshedilmesi halinde HUKUKCHAT Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 16.maddesi uyarınca üyeye sağlamış olduğu indirim ve sair faydaların ücretini talep etme hakkını haizdir. 

7.3. HUKUKCHAT, üyenin sözleşmede belirlenen yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda üyeye göndereceği bir ihtarname ile ihlalin 7 (yedi gün) içerisinde düzeltilmesini talep eder, söz konusu süre neticesinde ihlalin düzeltilmemesi hâlinde ise dilediği takdirde işbu sözleşmeyi fazlaya dair alacak hakları saklı kalmak, vergi bir ücret iadesi yapmamak ve hiçbir tazminat sorumluluğuna tabi olmaksızın feshetmek hakkına haiz olacaktır.

MADDE 8: İHTİLAFLAR

8.1. HUKUKCHAT’in kullanımına ilişkin yaşanan sorunlarınızda [email protected] adresi üzerinden bildirimde bulunabilirsiniz.

8.2. İşbu Sözleşme’den doğacak ihtilaflarda Türk Hukuku uygulanacaktır. Taraflar arasında doğabilecek uyuşmazlıkların sulh yolu ile çözülmesi yönünde azami gayret gösterilecektir. Çözüme kavuşturulamayan uyuşmazlıklar için HİZMET ALAN'ın kanun yollarına başvuru hakkı bulunmaktadır. 

8.3. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında satılan hizmete ilişkin sorumluluk bizzat HUKUKCHAT’e aittir. İşbu Mesafeli Satış Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar HİZMET ALAN’ın yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.Mahkeme yolu ile çözülecek uyuşmazlıklarda İzmir mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

8 madde ve 4 sayfadan ibaret işbu sözleşme, HUKUKCHAT tarafından, detaylıca okunup müzakere edilmek üzere HİZMET ALAN veri saklayıcısı yolu ile HİZMET ALAN'a gönderilmiş, HİZMET ALAN tarafından okunup, anlaşılarak HİZMET ALAN’ın veri saklayıcısı yolu ile onaylanmıştır.

hand hand

Hukukta önde olmak title-effect ister misiniz?

Devrim niteliğindeki yapay zeka aracımızla, son teknoloji yapay zeka potansiyelini kilidini açın ve verimliliğinizi yeni zirvelere taşıyın. Geleceği bugünden kucaklayın ve yapay zeka aracımızın sizin için neyi mümkün kılacağını yeniden tanımlamasına izin verin.

 • tickHızlı ve doğru hukuki bilgiler
 • tickFarklı hukuk dallarında bilgi edinme
 • tickGerçek zamanlı cevaplar ve öneriler
 • tickSürekli güncellenen hukuki veritabanı
Hemen İletişime Geçin